Sık Sorulan Sorular
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Sık Sorulan Sorular

 

 

Web sitelerini oluşturan web sayfalarının temel yapı taşı, HTML kısaltması ile anılan HyperText Markup Language isimli biçimleme dilidir. HTML kodlaması web tasarımcı tarafından manuel olarak yapılan, bir veritabanı desteği ile çalışmayan web sitelerine statik web sitesi denir.

Kısaca, bir içerik yönetim sistemi yazılımı ve veritabanı desteği ile çalışan web siteleridir. İçerik yönetim sistemi, siteye gelen ziyaretçinin görüntülemek istediği sayfayı o anda yaratır. İçerik yönetim sistemi bu işlemi veritabanından çektiği yazılı içeriği, sunucudaki görsel içerik ve tasarım şablonuyla birleştirmek suretiyle yapar.

Size hazırlayabileceğimiz Seo ve Mobil Uyumlu sitelerinizin içeriklerini kolayca Crm +Plus ile kolayca ekleyebilir, güncelleyebilir yada silebilirsiniz, hem zamanınız size kalır, hemde Google vb arama motorlarında sürekli üst sırada gözükürsünüz

Evet web sitenizde örneğin blog alanına kullanıcı atayabilirsiniz.

Gururla söyleyebiliriz ki, Wordpres, opencart vb yazılımlar gibi açık kaynaklı bir yapı olmadığı ve kaynak kodları sürekli güncellendiği için, birçok hazır ve özel yazılıma göre daha güvenlidir.

Sizin için hazırlayabileceğimiz web sitesi, tüm tarayıcı ve cihazlarla uyumlu hazırlanır, böylelikle, kullanıcılar sitenizi daha kolay incelerken aynı zamanda arama motorları tarafında da bu gereklilik karşılanmış olur

Size Tarafımızdan verilen Kullanıcı adı, Şifre ve Güvenlik kodu ile web sitenizi yönetebilir, ve Crm +Plus alt yapısının size sunduğu tüm modüler imkanlardan yararlanabilirsiniz

Web tasarım, son kullanıcıların hedeflenen içeriğe kolayca ulaşması amacıyla yapılan web sayfalarının, yazılımını, tasarımını ve güncellenmesini ifade eder. Genellikle yazılım geliştirmeden ziyade web sitesi geliştirmenin kullanıcı deneyimi yönlerini kapsar. Web tasarımda grafik tasarım ve ara yüz tasarımı gibi birçok temel alan vardır. Web tasarımı eskiden masaüstü tarayıcılar için web siteleri tasarlamaya odaklanırdı; ancak, 2010'ların ortalarından bu yana, mobil telefon ve tablet cihazları ile uyumlu(Responsive) olan web tasarım giderek daha önemli hale geldi. Günümüzde Web tasarım, şahıs veya firmalar tarafından satışa sunulan ürün ve hizmetleri, kişisel bilgileri veya hedeflenen içeriği internet ortamında tanıtmak üzere yapılmaktadır. Belirli bir hedef ve prensipler ile oluşturulan web tasarımın uygulamaya geçirilmesi, web sitesini meydana getirir. Bir başka deyişle; gerçek veya tüzel kişileri ve bu kişilerin sunduğu hizmet ve ürünleri sanal ortamda temsil etmesi için web sitesi tasarlama işine ve bu kapsamda yapılan çalışmalar bütününe 'web tasarım' denir.

İyi bir web tasarımın kullanımı kolaydır, estetik açıdan hoştur ve web sitesinin kullanıcı grubuna ve markasına uygundur. Çoğu web sayfası basitliğe odaklanılarak tasarlanmıştır, böylece kullanıcıların dikkatini dağıtabilecek veya kafasını karıştırabilecek gereksiz bilgi ve işlevler içermez. Bir web sitenin temel prensibi hedef kitlenin güvenini kazanan ve teşvik eden bir site olduğundan, mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel kullanıcı için hayal kırıklığı noktasını ortadan kaldırmak kritik bir husustur.

Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda iyi çalışan web siteleri tasarlamak için en yaygın yöntemlerden ikisi, duyarlı ve uyarlanabilir tasarımdır. Duyarlı tasarımda (Responsive) içerik, ekran boyutuna bağlı olarak dinamik olarak hareket eder; uyarlanabilir tasarımda ise, web sitesi içeriği, ortak ekran boyutlarıyla eşleşen düzen boyutlarında sabitlenir. Cihazlar arasında mümkün olduğunca tutarlı bir düzeni korumak, kullanıcı güvenini ve katılımını sürdürmek için çok önemlidir.

Web tasarım danışmanlığı konuşmak, teşhis etmek, planlamak ve hatta bazen işleri düzeltmenize yardımcı olmak anlamına gelir.

Web tasarım danışmanları, bir müşterinin ihtiyaçlarına ve marka imajına dayalı web sayfaları oluşturan, grafik tasarım konusunda iyi bir göze, web sitesi optimizasyonu ve programlama konusunda güçlü bir bilgiye sahip ayrıntı odaklı profesyonellerdir.

Web tasarım danışmanları, neredeyse tüm çevrimiçi varlığınızdan sorumludur ve şirketiniz için web üzerinden başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Web tasarım danışmanlarının çok çeşitli sorumlulukları vardır ama sorumlulukları genel olarak iki ana gruba ayrılır tavsiye vermek ve müşterilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak.

Web tasarım danışmanları, ihtiyaçları belirlemenize, gereksinimleri toplamanıza, web sitesi için bir taslak tasarlamanıza ve oluşturmanıza, projenize en iyi kaynakları yerleştirmenize, geliştirme sürecini yönetmenize ve doğru olanı sunmanıza yardımcı olurlar.

Bir web sitesine sahip olmanın değeri ve faydaları uzun süredir bilinmektedir. Bir web sitesi oluşturmak, bir web barındırma hizmeti sağlamaktan bir alan adı seçmeye, web sitesi düzenini, işlevlerini ve genel gezinme yolunu tasarlamaya kadar bir dizi faaliyet gerektirir. Çoğu zaman karmaşık olmayan bir süreç olsa da web sitesi geliştirme projenizin tüm yönlerini kapsayabilecek deneyimli ve yetenekli bir web tasarım danışmanından en iyi şekilde güvence altına alınacak düzeyde bir katılım ve teknik bilgi gerektirir.

Günümüzde, markanızı doğru şekilde yansıtan, sahip olmaya çalıştığınız çevrimiçi varlığın tonunu belirleyen, işletmeniz büyüdükçe sizinle birlikte kolayca büyüyen ve tüm bunları içeren özel bir web sitesi oluşturmak için web tasarım danışmanlığına fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır.

Hazırladığımız web sitelerinde kullandığımız içerik yönetim sistemleri ve tasarlanan şablonlar, site öğelerini gelen ziyaretçinin ekran çözünürlüğüne adapte edebilen, esnek bir yapıdadır. Bu sayede tüm mobil cihazlar ile yüzde yüz uyumluluk sağlanır.

Web siteleri sınırsızca genişletilebilir yapıda olduklarından, geniş içeriğe sahip bir web sitesinde, web tasarımcı zamanının büyük bölümünü içeriğin yerleştirilmesi için harcar. Ayrıca, örneğin web sitenizde olmasını istediğiniz bazı nitelikler için size özel kodlar yazılması gerekebilir. Bu gibi nedenlerle web sitesi tasarımında, yapılacak projeyi görmeden ortalama bir fiyat bile vermek mümkün değildir. Web tasarımınız konusunda fiyat verebilmemiz için öncelikle ne türde bir çalışma istediğinizi öğrenmeli ve içeriğiniz hakkında fikir sahibi olmalıyız.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Destek: +90 (545) 546 9208

Bize Yazın

Merkez Ofis

Sütlüce, Karaağaç Cd No:34445 No 12, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Mersis Numarası: