Marka Yönetimi Nedir ve Neden Önemlidir?
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Web Atölyesi

Marka Yönetimi Nedir?

Marka yönetimi aslında temel olarak güven ilişkisi temelinde geliştirilen uzun bir süreçtir. Vizyonumuz, kalite politikamız, logomuz veya sloganımız… Her birini baz alan ama esas olarak mevcut müşterilerin zihninde kalıcı bir etki yaratan ve firmanın rakipleri arasından ayırt edilmesine yardımcı olan bir tür pazarlama ve iletişim yöntemidir.
Marka vaadinin temelinde;
•    Hedef kitle, 
•    Marka kimliği, 
•    Fiyat ve konumlandırma, 
•    Reklam ve promosyonlar ile iletişim stratejisi vardır. 


Prestiji ve gücü elinde bulunduran markalar rekabette sürdürülebilir bir avantaj sağlarken, mevcut müşteriler için seçimi kolaylaştırır sadakati oluşturur. 


Dikkat Edilmesi Gerekenler:
•    Nihayetinde tüm markaların hitap ettiği bir hedef kitle vardır. Markanızı tasarlarken onlarla bağlantı kurmayı hedefleyin. Müşterilerinizle bağlantı kurabilmeniz içinse onların kim olduğunu çok iyi bilmeniz gerekir.
•    Markanızın arka planını oluşturacak araştırmalar yapın. Markanızın kişiliğini anlamaya çalışın. Geçmişi, fonksiyonları, ahlaki yaklaşımı araştırmalarınızın temelini oluşturmalı. 
•    Rakip markaları ciddiyetle gözden geçirin. Hangi renkleri, hangi yazı tipini, hangi görselleri, hangi sloganları kullanıyorlar? Nasıl mesajlar veriyorlar? Tüm bunları tek tek tespit ettikten sonra gerçekten benzersiz birkaç marka fikri ortaya atın. 
•    Yalnızca logoya odaklanmayın. Çünkü marka logodan öte bir şeydir. Marka inşa ederken başvurulan birden fazla unsur vardır ve logo bunlardan yalnızca bir tanesidir. 
•    Marka hikayenizle markanıza hayat verin. Tüm bu logolar, renkler, kurumsal imaj, sloganı daha canlı ve gerçek kılacak en önemli dinamik bir marka hikayesidir. Her markanın mutlaka anlatacak hikayesi vardır.
Marka bir güven deposudur. İnsanların markanıza güvenebilmesi için resmi ve profesyonel görünmesi gerekir. Markanızla alakalı tasarımınız veya fikriniz her ne ise onun kurumsal kimliğinizle tutarlı, güven verici ve ikna edici mahiyette olmasına dikkat etmelisiniz.

İletişim

Satış: +90 (532) 200 9852
Destek: +90 (545) 546 9208

Bize Yazın

Merkez Ofis

Sütlüce, Karaağaç Cd No:34445 No 12, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

Mersis Numarası: